Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Jak zostać e-biznes-menem?

Opublikowano dnia Tuesday, 21 March 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Jeśli po lekturze tego Bloga chciałbyś napisać do mnie maila, abym pokazał Ci jak być ebiznes-menem, uzyskałbyś mniej więcej taką odpowiedź…

Jesteś już na dobrej drodze, aby odnieść sukces w Internecie. Chociaż dopiero co na nią wszedłeś, powinieneś mieć mocne postanowienie stworzenia ebiznes’u. Jeżeli już takowe poczyniłeś, czytaj dalej, aby dowiedzieć jak je zrealizować.

Wiedza, której teraz potrzebujesz to:

  1. Znajomość tworzenia stron w języku HTML. Uzyskasz ją bez problemu i za darmo z licznych kursów internetowych. Jeżeli jesteś ambitny, możesz równiesz nauczyć się języka PHP, ale jego znajomość nie jest konieczna do założenia pierwszego, prostego e-biznesu. Jeżeli jednak Twój ebiznes ma opierać się na skomplikowanym serwisie, lepiej pomyśl o zatrudnieniu doświadczonego programisty, niż miałbyś sam od podstaw uczyć się programowania.
  2. Praktyczny marketing internetowy. W dalszej części tego artykułu dowiesz się więcej właśnie na ten temat.

Szczerze mówiąc, znam tylko jeden dobry serwis o marketingu internetowym. Jest to “Czas na E-biznes” oraz powiązane z nim forum - “Merytorium”. Choć dostęp do tych serwisów jest płatny, myślę że warto wydać te 127 złotych dla konkretnej, rzetelnej wiedzy, którą za to otrzymasz.

Zobacz, co napisał jeden z użytkowników Czasu Na E-biznes:

“Wczoraj policzyłem jak zwróciła mi się inwestycja w CNEB i wiecie co? Zwróciła mi się dokładnie 347- krotnie! TAK! Tyle zarobiłem (pośrednio i bezpośrednio) dodatkowej kasy dzięki paru rzeczom, które przeczytałem na CNEB i forum CNEB.”


Piotr Łabuz

Zauważ, że nie polecam Ci żadnej, tradycyjnej książki, a przecież w księgarniach jest pełno książek o marketingu. Owszem, o marketingu jest dużo, ale marketing internetowy to bardzo specyficzna branża. W Internecie obowiązują inne zasady, niż w tradycyjnych mediach. Dlatego warto skupić się na problemach tylko tego środowiska.

Jedyną książką, jaką mógłbym Ci polecić jest ebook “Marketing internetowy w praktyce” autorstwa Agus’a Mcleod’a. Zawiera on skondensowaną wiedzę na temat ebiznesu i jest tańszy niż abonament w CNEB. Nie można jednak porównywać tych dwóch produktów - zaletą ebook’a jest jego cena, a zaletą CNEB jest znacznie większa objętość i merytoryczne forum.

Mam nadzieję, że zaraz zainwestujesz swoje pierwsze pieniądze w e-biznes. Jeżeli wykorzystasz wiedzę z ebook’a “Marketing internetowy w praktyce” lub “Czasu na E-biznes”. Na pewno zyski przekroczą Twoje oczekiwania :-)

Jeżeli nie chcesz jeszcze nic inwestować, zapisz się na mój bespłatny biuletyn - będziesz informowany o wszystkich poradach, które pojawią się w tym blogu.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało do mnie na e-mail, lub wypowiedz się poniżej, dodając swój komentarz.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Jak zostać e-biznes-menem?"

    No related posts

Skomentuj