Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Stworzyłem wirusa ;)

Opublikowano dnia Thursday, 24 January 2008 przez Łukasz Jarzembowski

Wiem, nic nowego nie odkryłem. Marketing wirusowy w Internecie to podstawa w małym E-biznesie. Ja jednak dopiero teraz zdecydowałem się go maksymalnie wykorzystać…

Pewnie już zauważyłeś, że żeby pobrać Produktywny Kalendarz 2008 musisz podać swoje imię, e-mail oraz adresy 3 znajomych, którym polecisz kalendarz. Tak właśnie działa marketing wirusowy - ludzie polecają sobie nawzajem dobre produkty.

Do tej pory nie stosowałem tej techniki na taką skalę. Owszem, często w serwisach dodawałem funkcjonalność typu “poleć znajomemu”, ale nigdy nie ograniczało to dostępu do treści.

Ostatnio jednak z kilku newsletterów (m.in. SkutecznyPartner.pl) dowiedziałem się (a w zasadzie przypomniano mi, bo o tym “wiedziałem” już wcześniej z CNEBa), że niby to jest skuteczne.

Skoro inni twierdzą, że jest skuteczne, to trzeba to przynajmniej sprawdzić ;-)

Zatem przez kilka miesięcy, w ramach eksperymentu, kalendarz (z celami i weekendami) będzie można pobrać tylko przez polecenie go innym. Jeżeli skuteczność tej metody będzie niewielka, po prostu z niej zrezygnuję.

Póki co, zachęcam do pobierania i polecania kalendarza na obecnych zasadach. Jeżeli pomożesz mi puścić tego wirusa w Świat, podzielę się z Tobą za kilka tygodni/miesięcy statystykami. Szczegóły na priv.

PS. A jakie jest Twoje doświadczenie z tego typu promocją?
Jak zwykle komentarze mile widziane.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Stworzyłem wirusa ;)"

  No related posts

3 komentarzy do “Stworzyłem wirusa ;)”

 1. andre napisał:

  i co z tego, zawsze tego typu zabezpiecznie mozna pominac podajac sie za np. googlebot :) pozdrawiam

 2. andre napisał:

  PS zeby pobrac kalendaz to wystarczy otworzyc ten: http://kalendarz.marzen.pl/download.php?rok=2008

 3. Łukasz J. napisał:

  Hehe, ale ten link co podałes nie ma weekendów i celów :P Rozszerzona wersja dostępna jest tylko przez polecanie… No może nie “tylko”, bo niektórym udało się obejść to “zabezpieczenie”, ale powyższy link bynajmniej nie jest prawidłowy… A GoogleBot nie dostał kalendarza, bo nikomu go nie polecił ;-)

Skomentuj