Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Pracowite wakacje

Opublikowano dnia Monday, 27 August 2007 przez Łukasz Jarzembowski

Lubię działać na przekór - odpoczywam, gdy wszyscy pracują, pracuję, gdy wszyscy odpoczywają. W te wakacje stworzyłem własny produkt, założyłem program partnerski oraz postanowiłem oferować hosting - wszystko bez firmy i legalnie :)

Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu

- te słowa przytacza często jeden z moich mentorów pracy w programach partnerskich - Tomasz Urban. Dosyć długo nie zdawałem sobie sprawy z tej prostej prawdy, dopóki nie zacząłem działać :-)

Kiedyś myślałem, że takie rzeczy jak sprzedaż własnego produktu, założenie programu partnerskiego czy oferowanie hostingu będzie wymagać ode mnie założenia firmy. Kiedy jednak zmieniłem sposób myślenia i zacząłem szukać sposobów, okazało się, że jest to możliwe bez wielkiej biurokracji.

Własny produkt, który wprowadziłem w te wakacje to specjalne wydanie Sudoku do druku - 102 sudoku. Jego sprzedaż okazała się możliwa dzięki programowi partnerskiemu systemu CashBill. Dostaję prowizję (ok. 32%) od każdego wysłanego z mojego polecenia SMSa. Oczywiście w zamian za wysłanie SMSa, użytkownik otrzymuje mój produkt.

Program partnerski, a w zasadzie multi program partnerski, który założyłem w ramach serwisu z ebookami to system, który podmienia moje linki partnerskie do ebooków na linki osoby, która skierowała odwiedzającego na strony Ebookinfo.pl. Sam portal z ebookami jest na razie w fazie “beta” i zrobię w nim kilka udoskonaleń, ale MPP powinien już działać bez zarzutu.

Z kolei hosting postanowiłem udostępniać za darmo. Skoro mam czegoś pod dostatkiem, czemu nie podzielić się tym z innymi? Mimo usilnych starań nadal nie wykorzystuję nawet 1% hostingu marzeń, dlatego uruchomiłem darmowy hosting dla dobrych serwisów internetowych. Mam nadzieję, że przyczynię się tym do rozwoju czyjegoś e-biznesu opartego na programach partnerskich.

A Ty co robiłeś w wakacje? Pracowałeś czy tylko odpoczywałeś?

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Pracowite wakacje"

  No related posts

3 komentarzy do “Pracowite wakacje”

 1. Arkadiusz Podlaski napisał:

  Fajny pomysł z tym programem partnerskim ebookinfo.pl. Jednak piszesz, że strona zarabia tylko na reklamach, tymczasem darmowe fragmenty ebooków są z Twoimi linkami partnerskimi.

 2. Łukasz J. napisał:

  Darmowe ebooki z linkami partnerskimi mogą w każdej chwili zmienić parametr partnerski - tylko tymczasowo są to moje dane.
  Osoba, która pierwsza napisze recenzję danego ebooka, może “podmienić” darmowy fragment na nowy, z jej linkami partnerskimi.

 3. Swój własny biznes napisał:

  Świetny pomysł z tym sudoku. Masz ciekawe pomysły. Bardzo kreatywne. Muszę sobie dodać twój blog do ulubionych ;) Pozdrawiam

Skomentuj