Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Reklamy video w Google AdSense

Opublikowano dnia Saturday, 17 June 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Niedawno Google udostępniło w programie AdSense reklamy video “kliknij aby odtworzyć”…

Niedawno wprowadziliśmy reklamy wideo typu “kliknij, aby odtworzyć”, nowy format reklam przeznaczony dla witryn sieci AdSense. Wyświetlanie reklam wideo jest możliwe tylko w witrynach obsługujących reklamy graficzne w jednym z trzech formatów reklam wideo: Średni prostokąt (300 X 250), Duży prostokąt (336 X 280) lub Kwadrat (250 X 250).

Do chwili kliknięcia reklama wideo wyświetlana jest użytkownikowi na stronie jako nieruchomy obraz początkowy. Gdy użytkownik kliknie przycisk odtwarzania lub obraz początkowy, rozpoczyna się jej odtwarzanie w miejscu reklamowym. Jeśli użytkownik kliknie wyświetlany adres URL u dołu reklamy albo kliknie reklamę w trakcie jej odtwarzania, automatycznie przejdzie do witryny internetowej reklamodawcy. Użytkownicy mogą sterować głośnością i - jeśli zechcą - odtwarzać ponownie wideo. Wideo nie jest automatycznie odtwarzane ponownie.

Źródło: Centrum Pomocy AdSense

To bardzo dobry pomysł i skierowanie reklam AdSense w stronę brandingu. Za problem uważam jednak fakt, kiedy Wydawca powinien otrzymać wynagrodzenie. Z dotychczasowej polityki Google wynika, że po kliknięciu w link reklamowy (kliknięcie na końcu filmu lub podczas jego emisji). Wymaga to jednak od użytkownika wykonania dwóch czynności (najpierw odtworzenie, później przejście na stronę Sponsora), co może zmniejszyć skuteczność wynagradzania (po obejrzeniu reklamy = poznaniu/utrwaleniu marki użytkownik nie musi przechodzić na stronę sponsora = wynagrodzić Wydawcy, choć zamierzony przez Sponsora cel został osiągnięty). Skierowałem w tym celu zapytanie do Google, dam znać jak odpowiedzą.

Czy na reklamach video zarobię więcej?

Tak jak w przypadku reklam tekstowych i graficznych, nie możemy gwarantować żadnej kwoty zarobków na reklamach wideo. Niemniej jednak, wyświetlanie w witrynie nie tylko reklam tekstowych i graficznych, lecz również reklam wideo zwiększa możliwości zarobkowania na wyświetlaniu reklam. Zwiększając liczbę reklamodawców, których reklamy mogą być wyświetlane w witrynie, zwiększacie Państwo również rywalizację o miejsce reklamowe, co prowadzi do podwyższenia zarobków.

Należy pamiętać, że nasz system zawsze wybiera do wyświetlenia reklamy zapewniające Państwu najwyższe zarobki. Jeśli w Państwa witrynie wyświetlana jest reklama wideo, to znaczy, że ma ona wyższą cenę ofertową niż reklamy tekstowe lub graficzne rywalizujące o to samo miejsce reklamowe.

Źródło:


Centrum Pomocy AdSense

Podsumowując - jeżeli na Twojej witrynie pojawi się reklama video, znaczy że że Twoja witryna posiada cenną powierzchnię reklamową i pewnie zarabiasz na niej niezłe pieniądze. A jeśli do tej pory tak nie było, zrób coś żeby to zmienić ;-)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Reklamy video w Google AdSense"

    No related posts

Skomentuj