Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Reklamy video w Google AdSense

Opublikowano dnia Wednesday, 28 June 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Odpowiedź Google na moje zapytanie o system wynagradzania Wydawców AdSense za reklamy video.

(…) Podobnie jak w przypadku reklam tekstowych i graficznych, zarobki z tytułu wyświetlania reklam wideo zależeć będą od cen poszczególnych reklam wideo. Reklamy wideo mogą być rozliczane według kosztu kliknięcia albo kosztu tysiąca wyświetleń. W przypadku reklam typu CPC płatne są kliknięcia reklamy - kliknięcie wyświetlanego adresu URL lub odtwarzanego wideo, powodujące wyświetlenie użytkownikowi witryny reklamodawcy. W przypadku reklam typu CPM płatne są wyświetlenia obrazu początkowego (a nie odtworzenia filmu wideo).

Należy pamiętać, że reklamy wideo rywalizują o wyświetlenie na Państwa stronach z reklamami tekstowymi i graficznymi. Na Państwa stronach będziemy wyświetlać tylko reklamy wideo zapewniające Wam największy potencjalny zarobek. (…)

Cóż, nie spodziewałem się po Google takiego rozwiązania. Z drugiej strony, nagradzanie Wydawców za to, że ktoś obejrzał na ich stronie film video może prowadzić do nadużyć. Ale z tego, co mi wiadomo, administracja Google nie ma problemów z weryfikowaniem stron łamiących regulamin. Często zdarza się im zawiesić konta nawet uczciwym partnerom. :-/

Dlaczego tak poruszył mnie temat reklam video? Jak już poprzednio pisałem, reklamy filmowe - niezależnie czy w telewizji, czy w internecie, powinny spełniać funkcję brandingową, czyli najbardziej oczekiwaną akcją użytkownika jest jej obejrzenie, a nie przejście do strony Sponsora. Obejrzenie reklamy prawdopodobnie zwiększy szansę na kliknięcie, ale cel Reklamodawcy został już osiągnięty przy naciśnięciu przycisku “Play”.

Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, proszę o komentarze :-)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Reklamy video w Google AdSense"

    No related posts

Skomentuj