Ebiznes, marketing internetowy, e-biznes
Marketing i zarządzanie w projektach internetowych

Kto jeszcze chce być bogaty?

Opublikowano dnia Sunday, 20 May 2007 przez Łukasz Jarzembowski

Właśnie przeglądam komentarze i linki zwrotne do mojego bloga… okazuje się, że nie tylko ja chcę być bogaty :)

Cieszy mnie to niezmiernie, że tak dużo osób postanawia zarabiać przez Internet. Jeszcze bardziej cieszy mnie, że widać już w sieci efekty ich poczynań (czasem większe niż moje ;).

Generalnie osoby chcące zarabiać na Internecie można podzielić na dwie grupy:

 1. Marketerzy internetowi - działają głównie w programach partnerskich. Tworzą większe lub mniejsze serwisy (np. ministrony) aby sprzedawać konkretne, powiązane tematycznie z ich zainteresowaniami produkty.
 2. Przedsiębiorczy programiści - zakładają własne firmy (startupy), szukają inwestorów, tworzą duże aplikacje internetowe, mające mieć tysiące/miliony użytkowników i przynoszące krociowe zyski. Oczywiście życie weryfukje te plany.

Strategia jaką ja przyjąłem, polega na łagodnym przejściu od punktu pierwszego do drugiego. Działając w programach partnerskich uczę się marketingu internetowego, dzięki czemu będę mógł lepiej ocenić potencjał własnych pomysłów oraz zająć się ich promocją jeszcze przed znalezieniem inwestora. Ponadto zyski z programów partnerskich mogą zapewnić godne życie nawet jeżeli żaden z pomysłów “nie wypali”.

Nadal czuję się bardziej programistą niż marketerem, więc każdy nowy serwis tworzę sam praktycznie od podstaw. Rozwijam się więc cały czas w programowaniu i mam kolejną alternatywę w przypadku porażki

(”ciepła posadka programisty”;)

Wracając do tematu - oto znalezione w Sieci strony i blogi osób, które postanowiły zarabiać w Internecie. Jeżeli Ty też tak robisz, dopisz się w komentarzu.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Kto jeszcze chce być bogaty?"

  No related posts

12 komentarzy do “Kto jeszcze chce być bogaty?”

 1. The Secret napisał:

  Ja również zamierzam być coraz bardziej bogaty :)

 2. asdf napisał:

  Nikt nie napisze, że chce tworzyć coś przydatnego dla innych. Klasa próżniacza!

 3. miasto reda napisał:

  Stworzyłem serwis miejski: reda.hend.pl.

 4. Arkadiusz Podlaski napisał:

  No to ja też się dopiszę, bo też chcę być bogaty :)

 5. Tenshi napisał:

  ahahahhaha czujesz sie bardziej programista?????(sic!)

 6. Tenshi napisał:

  Ostatni wpis byl troche nie na miejscu(sry).Twoj post troche mnie zdziwil,nie bedziesz bogaty robiac to co teraz,widze ze masz podstawy wiedzy “Kodera”.Oczywiscie to jest moja osobista krytyka,nie znam Cie osobiscie…Moja sugestia–>nauka C++/JaVa Studia Informatyczne–>Nauka J.Ang(zdanie testu “TOEFL”–>Praca w firmie globalnej =duze pieniadze,nastepie 2 drogi wyjscia:
  1.-.Kontynuacja Kariery Jako pracownik i zarabiania pokaznych sum
  2.-.Majac juz doswiadczenie zalozenie wlasnego biznesu

  P.S Ja wybralem wariant 2;-]
  Mam nadzieje ,ze Ci sie uda!!
  Pozdrowienia z Tokyo
  jaamataashita :oP

 7. szoni napisał:

  Powiem tak. Zarabiam uczciwie w necie około 5000 brutto. Ale jak odlicze od tego VAT i podatek, zostaje mi około 2000 na czysto. Ale z tego 1000 zł wydaje na reklamę serwisów, czyli zostaje mi 1000 zł……Rodziny z tego nie wyżywię, więc pracuje na szczurzym etacie.
  Przejście z punktu 1 do 2 nie jest łatwą drogą, ale życzę powodzenia.
  Bardziej skłaniam się do drogi jaką idzie Tenshi, czyli zdobycie wiedzy od profesjonalistów a potem własny biznesik. Internet przynoszący zyski pozwalające żyć bez pracy wymaga dużego nakładu pracy i KASY. Popatrz na pudelka czy inne badziewiast serwisy o2.pl. Niby kopiują to co inni już zrobili, ale reklama czyni cuda. A w sumei pomysł prosty, ale za to ile kasy potrzebuje.

 8. Adrian Kołodziej napisał:

  Widzisz należę także do tego grona, osób które chcą być bogate. W dzisiejszych czasach promuje się sukces. Zobaczymy ile tych osób będzie bogatych;)

 9. Artur napisał:

  Gdyby całą kasę dostępną na świecie podzielić przez liczbę mieszkańców naszej planety to wychodzi, że każdy z nas może dysponować 12 milionami dolarów!

  Jesteś bogaty, tylko jeszcze o tym nie wiesz :)
  Podzielam zdanie Tenshi, aby uczyć się od profesjonalistów, ALE uczenie się prowadzenia małego e-biznesu od ludzi, którzy archaicznymi metodami prowadzą biznesy globalne to tak jakby od hodowcy owiec uczyć się domowej hodowli kotów rasowych.

  W globalnej firmie internetowej nie nauczysz się jak bez funduszy rozkręcić biznes.

  Zatem ucz się tego od ludzi, którzy zaczynali tak jak Ty i teraz są znani na całym świecie ze swoich produktów (patrz Joe Vitale)

 10. Kocur napisał:

  Chciałbym poinformować Cię o wspaniałym sposobie zarabiania w internecie.
  Wystarczy, że odbierzesz kilka maili dziennie a pieniądze będą rosły w szybkim tempie.
  Ja już tak zarabiam - spróbój i Ty!
  Rejestracja jest prosta i darmowa!
  KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ ZAPISZ: http://www.swiat-reklam.net/pages/index.php?refid=wojtek41

 11. Seb napisał:

  „Czego bogaci uczą na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia?”
  Aby być bogatym najpierw musisz Ty sam, zmienić siebie wewnątrz. Zanim bedziesz miał pieniadze w kieszeni najpierw trzeba je mieć w głowie. Polecam ksiazki Roberta Kiyosaki http://www.bogatyojciec.pl/?A=53367 ZARABIAJ! Zmień swoja finansową przyszłość

 12. Aneczka napisał:

  http://dobryzarobek.pl/index.php?id=03cdf2150c0dca9a8a0a5151a6418054 Dla mnie ten program jest rewelacyjny :) I na nim można wiele zyskać jeśli się jest ambitnym :)

Skomentuj